Water Level Sensor 220V Tank Liquid Water Level Sensor Stainless Steel Float Switch MK-SFS12010-2
sku: 32966337161
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
Technical Details
| Brand Name: | makerele |
| Certificates: | CE ROHS Stainless float ball switch |
| DIY Supplies: | Plumbing |
| Input Voltage: | 220V |
| is customized: | Yes |
| Model Number: | MK-SFS12010-2 |
| Output: | SPST NO/NC |
| Power input: | AC220V/1A, 24 VDC/0.5A |
| Power Input type: | Dry contact SPST |
| Pressure rating: | 73 psi |
| Probe material: | SUS304/SUS316L |
| Protection Ratings: | IP68 |
| Temperature rating: | -20° to 160° |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
aliexpress.com
aliexpress.com
One Drag Four 12V LED Stroboscope Emergency Brake Signal Side Light Wireless Warning Remote Control Modification Accessorie Tool