SSOP28 TSSOP28 OTS-28-0.65-01 Enplas IC Test Burn-in Socket Programming Adapter 0.65mm Pitch 4.4mm Width
Technical Details
| Body Width: | 4.35~4.45 mm |
| Brand Name: | Waveshare |
| Demo Board Type: | Others |
| Manufacturer: | Enplas |
| Model Number: | OTS-28-0.65-01 |
| Pin Count: | 28 |
| Pitch: | 0.65mm |
| Related Package: | (T)SSOP |
| Tip-Tip: | 6.35~6.45 mm |