SRAPR1616H10 Face Milling Lathe Tool Holder + 10Pcs RPMT10T3MO Carbide Inserts
Описание
The SRAPR1616H10 toolholder 10pcs RPMT10T3MO inserts and one wrench are used for simple steel processing practical and professional lathe tools. Features: High grip strength impact resistance and strong clear speed advantage in cutting off a large margin and processing. To maintain tight tolerances unmatched performance. Practical and a variety of processing environments even in very dirty environments such as cast iron also has good features. User clamping and convenient way to replace only a wrench to complete the replacement of the cutter blade and pad. Accessories steel is good long life reducing the user cost of the tool. Suitable for simple steel processing. Specifications: Material: Hard Alloy Color: Black Toolholder Size: 100 * 15 * 15mm / 3.94 * 0.59 * 0.59in Wrench: 88 * 29mm / 3.46 * 1.14in Insert Size: 9 * 2mm / 0.35 * 0.08in Inner Diameter: 5mm / 0.2in Package Weight: 239g / 8.43ounces Package Size: 120 * 30 * 30mm / 4.72 * 1.18 * 1.18in Packing List: 1 * Toolholder 1 * Wrench 10 * Inserts
График изменения цены & курс обмена валют
Пользователи также просматривали
aliexpress.com
aliexpress.com
TPU чехол GETMAN Transparent 1,0 mm для Apple iPhone SE (2020) / 7 / 8 Бесцветный (прозрачный) (129267)