Milling SRAPR1616H10 Lathe Tool Holder+10Pcs RPMT10T3MO Carbide Insert #
BCLONG
sku: 2647230970
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: United States
Description
Features: Good toughness and hardness. High grip strength impact resistance and strong clear speed advantage in cutting off a large margin and processing. Practical and a variety of processing environments even in very dirty environments such as cast iron also has good features. Durable in use. Specifications: Model of holder: SRAPR1616H10 Model of insert: RPMT10T3MO Color: as shown in picture Size of holder: approx. 16*16*100mm Diameter of inserts: approx. 10mm Thickness of inserts: approx. 3.4mm Package Contents: 1pc x lathe blade holder 10pcs x inserts 1pc x spanner
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
Wkooa 200x42 акриловые петли пластиковые прозрачные акриловые дверные петли стекло ПММА упаковка 20
aliexpress.ru
aliexpress.com
aliexpress.com
CLW Flat 20" W x 26" H Aluminum Single Medicine Cabinet with Decorative Silver Framed Mirrored Door, Red
AIMPACT 3in Short Pants Men sexy Underwear Plus Size Homewear Sport Gym Shorts AM2354