LED-VL011 120-LED Professional Rechargeable LED Video Light
Description
Features
120 LEDs Provide a high level of brightness and balanced color.
Variable Dimmer Control Enables precise light output adjustment.
Specifications
General Model: LED-VL011 Form Color: Black Material: ABS
Technical Parameter Compatible Brand: Universal Compatible Models: Universal Working Voltage: 3.7V Power: 11W Brightness: 1150 Max, illumination Light Adjust Range: 7-100% Color Temperature: 6000K Battery Type: Li-polymer Battery Battery Capacity: 4200mAh LED Quantity: 120Set Waterproof: NO
Other Features Other Features: LED-VL011 is a newly-designed super-thin LED video light, with premium LED technology used for the light ball. Battery: Built-in 4200mAh Lithium polymer battery AC power adapter: input AC 100~240V, 50/60Hz output DC 5V, 1000mA Weight: 500g Product Size: 14 x 7.5 x 2 cm Package
What's in the box?
1 x Video Light
1 x USB Cable
1 x Cradle Head
1 x AC power adapter
1 x Filter (Transparent Magenta)
1 x English & Chinese Manual
Features
Specifications