JK57BLS01 57mm 36V Or Less Low Speed Brushless DC Motor
Description
Description JK57BLS01 57mm 36V Or Less Low Speed Brushless DC Motor Specification ModelJK57BLS01TypeBrushless DC motorRated pressure36VRated current2ARated speed4000rpmRated torque0 11NMSize57 57 47mmEffectiveness90 Rated pressure scopeBelow DC 36VBody length47mm Feature Provide partial customization independent choice of accessories Corrosion resistant motor Suitable for industry clothing medical equipment electronics manufacturing logistics and other industries Package included 1 PC XBrushless DC Motor More Detail