sku: 4000180899036
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
Technical Details
| Brand Name: | FellTech |
| Color: | Black |
| DC offset: | ±10v |
| DIY Supplies: | Electrical |
| Frequency Range of Triangle Wave: | 0hz - 2mhz |
| Frequency resolution: | 0.01hz (10mhz) |
| Material: | Plastic&Metal |
| Model Number: | SGP3002S |
| Other Waveform Frequency Range: | 0hz - 2mhz |
| Output amplitude: | 0~20vp-p (no Load) |
| Output Impedance: | 50Ω±10% |
| Product name: | DDS source Generator |
| Sine Wave Frequency Range: | 0hz - 2mhz |
| Sinusoidal Distortion: | ≤0.8% (reference Frequency 1khz) |
| Size: | 120x70x30mm/4.72x2.76x1.18in |
| Square Wave Duty Cycle Range: | 1%~99% |
| Square wave frequency range: | 0hz - 2mhz |
| Square Wave Rise and Fall Time: | ≤30ns |
| Triangle Wave Linearity: | ≥98% (0.01hz~10khz) |
| Type: | US |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
joom.ru
aliexpress.com
aliexpress.com
dhgate.com
dhgate.com
aliexpress.ru
Бесшумный настольный источник питания Smart Core 330 Вт, 230 Вт, прямые продажи с завода
aliexpress.ru
Горячая продажа, современный европейский электрический каминный обогреватель 220 В с легкой установкой вставки с дистанционным управлением для внутреннего использования
1pc 300W Car Power Inverter 12V To 110V Dual Ac Usb Typec Ports Vehicle Mounted Converter For Cars Trucks Rvs Boats Automotive