ETCR030AD 0mA~60.0A AC DC Leakage Current Tester Clamp Sensor with Non-Contact Measurement
sku: 32923632383
ACCORDING TO OUR RECORDS THIS PRODUCT IS NOT AVAILABLE NOW
Shipping from: China
Technical Details
| Accuracy Class: | +/-3.0%FS |
| Country Of Origin: | CN |
| CT size: | 5mm * 30mm |
| Detection method: | Clamp CT, non-contact measurement |
| Dimensions: | 175mm*70mm*38mm |
| DIY Supplies: | Electrical |
| Frequency response: | AC |
| Function: | AC/DC leakage current, low current test |
| Linearity: | <=2.0% |
| Measuring Current Range: | AC/DC 0mA~60.0A |
| Measuring Voltage Range: | See description |
| Model Number: | ETCR030AD |
| Operating Temperature: | -20C-50C |
| Output Connector: | BNC plug |
| Output Method: | Voltage sensing output |
| Resolution: | AC/DC |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
10pcs 25mm Diamond Replacemant Wheels Diamond Wheel Replacement For Tungsten Sharpener Rotary Grinding Tools Kit