CAX60R1212E10VB RS485 and 0-10V dual independent output Multi-turn Absolute Rotary Encoder
Technical Details
| Brand Name: | CALTSensoR |
| Flange: | clamping flange |
| Model Number: | CAX60R1212E10VB |
| Outer Dia: | 60mm |
| Output: | RS485 & 0-10V |
| Place of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
| Resolution: | 12bits |
| Revolution: | max 4096 |
| Shaft dia: | 10mm |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
aliexpress.ru
goods.ru
Odetools best portable hydraulic construction rebar cutter 32mm cutting tools RC-32