CALT 16 Bit High Resolution Absolute Rotary Encoder CAS60R16E10R4B RS485 Signal Position Sensor
Technical Details
| Brand Name: | CALTSensoR |
| Cable: | 1m cable side |
| Flange: | clamping flange |
| Model Number: | CAS60R16E10R4B |
| Outer Dia: | 60mm |
| output form: | RS485 output |
| Resolution: | 13 14 15 16 bit |
| Shaft dia: | 10mm |
| Voltage supply: | 10 - 30 Vdc |
Price history chart & currency exchange rate
Customers also viewed
aliexpress.ru
aliexpress.com
aliexpress.ru
dhgate.com
Disney Princess Ariel Jasmine Phone Case For Xiaomi Redmi Note 11 10A 11T 10 10T 10S 9T 9 8 7 Pro Plus 10C 9A 9C 9T 4G 5G Cases
aliexpress.com
GLFSIL 1/4Pcs Non-adjustable Solar Panel Bracket Clamps Medium Voltage Solar PV Mounts
walmart.com
Cute Cartoon Animal Fox Phone Case for Redmi 5 6 7 8 9 A 5plus K20 4X S2 GO 6 K30 pro