Technical Details
| Brand Name: | Wisecoco |
| Display Mode: | New Mode2 |
| Display resolution: | 2560x1440 |
| Frequency: | 120Hz |
| Item condition: | New |
| LCD Kit: | Yes |
| Material: | TFT |
| Model Number: | LS029B3SX02 |
| Panel size: | 2.9" |
| Panel Type: | CG-Silicon, LCM |
| Pixel Format: | RGB Vertical Stripe |
| Resolution: | 1440*1440 take this as the standard |
| Screen: | 2 - 3" |